Joga pažengusiems

Tiems, kurie jau yra pabaigę pradedančiųjų (Joga-1) kursą ir susupažinę su jogos pradžiamoksliu, siūlome prisijungti prie atvirų pamokų. Atvira pamoka- tai vidutinio sudėtingumo užsiėmimas, kurio trukmė- 1 val. 45 min.

Atviros pamokos pradžioje apie 20min. skiriame kvėpavimo pratimams (pranayama), kurie padeda mums nurimti ir susitelkti. Po dinamiško apšilimo pratimo - Saulės pasveikinimo (Surya Namaskar), yra atliekamos jogos pozos- asanos. Asanos ne tik švelniai ištempia mūsų raumenis, bet ir teigiamai veikia mūsų vidaus organus, bei juos tonizuoja. Atliekant asanas, pieno rūgšties perteklius, sąlygojantis raumenų nuovargį, pašalinamas tinkamo kvėpavimo ir atsipalaidavimo dėka. Tokiu būdu po užsiėmimo nejaučiame fizinio nuovargio. Užsiėmimą visuomet baigiame atsipalaidavimu (Savasana), kuomet sąmoningai atpalaiduojame visą savo kūną ir protą.

Jogos užsiėmime nereikia varžytis ir lyginti save su kitais. Svarbu ne tai, kaip gerai atliekate asaną. Svarbiausia yra atsipalaiduoti ir paleisti įtampas. Atsipalaidavimas ir laisvas kvėpavimas yra požymiai, rodantys, kad kūne neliko įtampų.